super-sylwetka.pl

Zdrowy styl życia

Podróże

Jak spakować bagaż podręczny do samolotu? Kilka praktycznych porad

Mnóstwo osób, które wybiera się na wakacje, do rodziny lub na spotkanie biznesowe samolotem poza granice naszego kraju ma problem ze spakowaniem walizki podręcznej. Dlatego też, poniżej zamieściliśmy kilka cennych, praktycznych porad, które przydadzą się każdemu, kto kompletnie nie wie, jak szybko i w odpowiedni sposób spakować bagaż podręczny.

Jak spakować bagaż podręczny do samolotu zgodnie z obowiązującymi przepisami?

Każdy, kto planuje lot samolotem, zanim zabierze się za pakowanie bagażu podręcznego powinien dokładnie zapoznać się z wymogami linii lotniczej dotyczącej tego typu bagażu. Każda z linii posiada bowiem swoje własne wymogi co do rozmiarów walizki oraz wagi. Zazwyczaj można mieć przy sobie w samolocie bagaż nieprzekraczający 8 – 10 kg. Gdy osoba podróżująca posiada cięższy bagaż lub jego gabaryty przewyższają te wskazane przez linie – trzeba dokonać dopłaty za bagaż, która jest dość wysoka.

Praktyczne wskazówki

Każde pakowanie bagażu podręcznego to nie lada wyzwanie. Nie jest łatwo spakować do niewielkiej przestrzeni asortymentu, który zawsze podróżujący chce mieć pod ręką. Trzeba więc podejść do tego zadania na spokojnie. Najlepiej jest przygotować wcześniej rzeczy, które chce się zabrać ze sobą oraz sprawdzić kilka razy, czy to wszystko jest potrzebne podczas wyjazdu. Przy sobie warto mieć takie rzeczy jak ciepłą bluzę i długie spodnie (na wypadek zmiany pogody po lądowaniu), chusteczki nawilżane, przekąskę typu paluszki lub krakersy, portfel, telefon z ładowarką oraz gazetę lub książkę. Warto pamiętać, iż w bagażu podręcznym nie można przewozić płynów, niebezpiecznych akcesoriów jak np. nożyczki, alkoholu, broni itp.

O czym warto pamiętać?

Osoby, które wracają co domu, często do swoich walizek podręcznych pakują różne delikatne przedmioty typu: pamiątki, magnesy, biżuterię itd. Czy jest to dobry pomysł? Zdecydowanie nie. Mimo iż ten bagaż teoretycznie powinien być cały czas przy właścicielu, to jednak luk bagażowy nie jest na tyle bezpieczny, by delikatne przedmioty nie uszkodziły się podczas lotu. Podczas turbulencji czy przekładania bagaży przez innych pasażerów – walizki często przerzucane, co może spowodować uszkodzenie rzecz, które znajdują się w środku. Warto więc mieć to na uwadze podczas pakowania walizki.

Jak widać z powyższego, spakowanie bagażu podręcznego wcale nie jest takim prostym przedsięwzięciem. Trzeba bowiem pamiętać o zasadach wytyczonych przez linie lotnicze co do rozmiarów i wagi walizki, o tym, czego absolutnie nie można do niej włożyć oraz o asortymencie, który obowiązkowo musi być pod ręką właściciela. Praktyczne pakowanie to sztuka, której trzeba się nauczyć.