super-sylwetka.pl

Zdrowy styl życia

Zdrowie

Cel: redukcja tkanki tłuszczowej. Jak przyspieszyć spalanie tłuszczu?

Aby spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, należy pamiętać o odpowiedniej diecie oraz ruchu. Jednak dzięki dodatkowemu wsparciu ze strony suplementów diety, kosmetyków i specjalnych zabiegów można uzyskać jeszcze lepsze rezultaty. Jak przyspieszyć spalanie tłuszczu?

Dobieraj odpowiednie produkty spożywcze

Właściwie opracowana dieta jest bardzo ważna, aby przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej i dążyć do wymarzonej wagi. Poprzez umieszczenie w diecie produktów spożywczych, które wspomagają redukcję tłuszczu, można uzyskać bardzo dobre efekty redukcyjne.

Wśród produktów wspierających spalanie tłuszczu znajdują się:
– owoce cytrusowe
– jajka
– ryby i owoce morza
– orzechy
– oliwa z oliwek
– papryka i pieprz cayenne
– przyprawy korzenne: cynamon, kurkuma i imbir
– czerwona i zielona herbata

Stosuj fat burnery, czyli spalacze tłuszczu

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak przyspieszyć spalanie tłuszczu jeszcze bardziej, skorzystaj z fat burnerów, czyli specjalnych suplementów diety, które zawierają w składzie związki wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej.

Spalacze tłuszczu, inaczej określane jako termogeniki, przeznaczone są do zażywania przed treningami – wtedy mogą zapewnić jeszcze lepsze efekty, wspierając lipolizę, czyli rozpad tkanki tłuszczowej.

Fat burnery obfitują w wiele składników, między innymi ekstrakt z kawy, kapsaicynę z ostrych papryczek, zieloną herbatę i czerwoną herbatę, guaranę, mango afrykańskie, L-karnitynę, kwas linolowy CLA.

Zadbaj o ciało z kosmetykami wyszczuplającymi

Przyspieszenie spalania tłuszczu możliwe jest też z użyciem specjalnych kosmetyków wyszczuplających. Zawarte w nich składniki aktywne wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej, zmniejszają cellulit, a także kompleksowo pielęgnują skórę.

Nakładanie kosmetyków wyszczuplających najlepiej połączyć z masażem, który również przyspiesza lipolizę. Do masażu można zastosować różne akcesoria, na przykład rękawice masujące, specjalne masażery z wypustkami, gumowe bańki chińskie.

Skorzystaj z zabiegów medycyny estetycznej

Aby przyspieszyć spalanie tłuszczu, można także skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, które wspomagają lipolizę. To procedury cechujące się wysoką efektywnością i przy tym niskim stopniem inwazyjności w porównaniu do chirurgii plastycznej.

Bardzo dobre efekty daje lipoliza iniekcyjna, czyli forma mezoterapii igłowej. Zabieg polega na wstrzyknięciu w tkankę tłuszczową substancji aktywnych, które przyspieszają ich spalanie i wydalenie z organizmu w procesach metabolicznych. Dostępne są także zaawansowane masaże, na przykład masaż podciśnieniowy endermologia.