super-sylwetka.pl

Zdrowy styl życia

Zdrowie

Na czym polega trening siłowy dla zaawansowanych?

W obecnych czasach bardzo wiele osób dba o utrzymanie swojej sylwetki. Możliwe jest to w szczególności dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie, ale także poprzez codzienną aktywność fizyczną. Bardzo polecany jest trening siłowy dla zaawansowanych, a w szczególności trening holistyczny. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej.

Na czym polega trening holistyczny?

Trening holistyczny polega na szczególnym sposobie wykonywania ćwiczeń. Na daną grupę mięśniową najczęściej wykonuje się trzy ćwiczenia. Mają one kolejno małą, średnią oraz dużą intensywność. Dzięki takim ćwiczeniom zarówno włókna białe, jak i włókna czerwone w organizmie zostają pobudzone do wzrostu. Na początku powinno się zacząć ćwiczenia od dużej intensywności, następnie wykonać średnią, a na końcu małą. Takie rozwiązanie z całą pewnością przyniesie najwięcej korzyści i będzie najbardziej efektowne. Dlatego warto się nad nim zastanowić.

Fazy treningu holistycznego

Trening holistyczny przede wszystkim przebiega w czterech głównych fazach. Wśród nich można wymienić następujące:
– I faza, czyli faza rozgrzewkowa, w której powinno się wykonać rozgrzewkę, aby móc rozpocząć właściwy trening,
– II faza, czyli faza maksymalnego wysiłku, w której powinny zostać wykonane jedna lub dwie serie ćwiczeń,
– III faza, czyli faza pośrednia przejściowa, w której również wykonuje się jedną lub dwie serie ćwiczeń,
– IV faza, czyli faza końcowa, w której wykonywana jest zazwyczaj jedna seria ćwiczeń.

Zalety treningu holistycznego

Z całą pewnością można stwierdzić, że wykonywanie treningu holistycznego ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim taki trening w bardzo dużym stopniu pobudza włókna mięśniowe do pracy, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Trening tego rodzaju umożliwia osiągnięcie dużo lepszych rezultatów niż trening tradycyjny lub trening o charakterze siłowym. Dzięki treningowi holistycznemu możliwe jest uzyskanie zwiększonej siły oraz masy, na czym szczególnie zależy wielu osobom.

Jak rozplanować trening holistyczny?

Podczas wykonywania treningu siłowego dla zaawansowanych bardzo istotne jest również jego odpowiednie zaplanowanie, dlatego powinno się na ten aspekt zwrócić swoją szczególną uwagę. Trening tego rodzaju powinien być planowany na okres od czterech do ośmiu tygodni. Natomiast w każdym tygodniu powinna być trenowana wyłącznie jedna grupa mięśniowa, ponieważ umożliwia to osiągnięcie najlepszych efektów. Warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem, ponieważ jest ono niezwykle korzystne dla wszystkich osób, które regularnie uprawiają treningi w tym charakterze.