super-sylwetka.pl

Zdrowy styl życia

Zdrowie

Ja dobrać indywidualny plan treningowy na odchudzanie?

Dbanie o zdrowie wiąże się nie tylko ze zmianą diety, ale i również swojego stylu życia, na który przekłada się intensywność i rodzaj wykonywanej przez nas aktywności fizycznej. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, odbierane są indywidualne plany treningowe.

Dobór odpowiednich ćwiczeń.

Wśród najbardziej popularnych ćwiczeń są na przykład te na odchudzanie. Mają one na celu redukcję tkanki tłuszczowej, napięcie skóry, wzmocnienie mięśni oraz poprawę ogólnej kondycji fizycznej. Należy jednak wziąć pod uwagę wiele czynników, zanim przystąpi się do zrzucania zbędnych kilogramów. Dosyć istotny jest nasz bieżący stan zdrowia, który pozwala nam na wykonywanie określonych ćwiczeń. Osobom, które mało się ruszają i mają siedzący tryb życia, czy to przez charakter wykonywanej pracy, czy przez swoje upodobania, narzucony z góry ciężki trening na przykład siłowy może bardziej zaszkodzić, niż pomóc. W takich wypadkach zaleca się zacząć od czegoś lżejszego, co rozbudzi ciało i pomoże nabrać kondycji, przykładowo pilates, lub ćwiczenia pod lekkim obciążeniem. Dodatkowo wspaniale tutaj się sprawdzi bieganie, jazda na rowerze czy pływanie. Istotną rolę odgrywa zmiana stylu życia oraz wprowadzenie zdrowych nawyków do codzienności.

Pomoc w realizacji treningów.

Przygotowując swój plan treningowy na odchudzanie, warto posilić się radą specjalisty, a być może i lepiej będzie jak pokieruje nas trener personalny, dzięki czemu bezpiecznie i skutecznie osiągniemy swój cel. Motywacja drugiej osoby, która sprawuje pieczę nad naszym postępem, jest wspaniała, ponieważ pomaga nam się zdeterminować i przypilnować wielu kwestii. Bardzo często może nam pomóc dążenie do celu z osobą, która również boryka się z problemem nadwagi, na przykład z koleżanką. Wzajemna motywacja i wspieranie się działa cuda w krytycznych momentach. Z czasem, kiedy nabierzemy lepszej kondycji, można poszerzyć zakres ćwiczeń i urozmaicić trening o dodatkowe elementy.

Systematyczność kluczem do osiągnięcia celu.

Każda zmiana wymaga czasu, zwłaszcza jeżeli dotyczy naszej sylwetki. Jedynie poprzez skutecznie zaplanowane działanie i systematyczne realizowanie postawionych celów, możemy osiągnąć sukces. Oczywiście to naturalne, że zdarzają się te gorsze dni, kiedy spada motywacja. Jednak są one równie potrzebne, ponieważ uświadamiają nam, że tylko kontynuacja treningów i diety pomoże nam pozbyć się zbędnych kilogramów, a rezygnacja z metamorfozy odciąga nas od posiadania wymarzonej sylwetki.