super-sylwetka.pl

Zdrowy styl życia

Podróże

Ciekawe miejsca w Polsce na wakacje dla aktywnych i tych, którzy marzą o leniuchowaniu

W Polsce jest wiele ciekawych miejsc, w których można spędzić wakacje. Są atrakcje dla turystów, którzy lubią ruch oraz dla tych, który wolą poleniuchować. Jak wybrać miejsce, gdzie warto spędzić wakacje?

Propozycja dla aktywnych

Ciekawe miejsca w Polsce na wakacje dla aktywnych to na pewno Mazury. Kraina Tysiąca Jezior to idealne miejsce, by wakacje spędzić pływając kajakiem po jeziorach, czy pokonując Warmię i Mazury na rowerze. Miłośnicy jazdy konnej mogą trasy parków i leśnych ostępów pokonać w siodle.

Będąc w tych rejonach koniecznie trzeba udać się w rejs statkiem po kanale elbląskim, który jest wyjątkowo zaskakujący. Trzeba wiedzieć, że rejs odbywa się po wodzie i po… trawie. Kanał Elbląski jest dziełem XIX -wiecznych konstruktorów, którzy musieli pokonać duże różnice poziomów. Dzięki temu mam szansę zobaczyć, jak działają pochylnie, a statek sunie po trawie.

Ciekawe miejsca w Polsce na wakacje dla miłośników przyrody to Biebrzański Park Narodowy, gdzie można zobaczyć największe w Europie mokradła. 60 tysięcy hektarów terenu zamieszkane jest przez rzadkie ptaki i ssaki. Trasy wycieczkowe oraz wieże obserwacyjne pozwalają na swobodne podglądanie życia na mokradłach.

Miłośnicy gór również znajdą dla siebie coś ciekawego. Dla osób o słabszej kondycji fizycznej idealne będą Błędne Skały, które znajdują się w Górach Stołowych. Wycieczka labiryntem złożonym z przedziwnych form skalnych to niesamowita przygoda. Skały wyglądają jak w bajkowej krainie i nawet dzieci będą się tu dobrze bawiły.

Piękne miasta

Ciekawe miejsca w Polsce na wakacje to również miasta, które zachwycają swoim urokiem. Jest to propozycja dla tych, którzy lubią poznawać historyczne ciekawostki.

Trójmiasto to propozycja, która zajmie kilka ładnych dni. Gdańska jest jednym z najciekawszych miast na Pomorzu. Koniecznie trzeba zobaczyć Starówkę, Żurawia czy przejść się na spacer deptakiem nad Motławą. Warto również zajrzeć do Gdyni, gdzie można ciekawie spędzić czas w Oceanarium. Będąc w Sopocie koniecznie trzeba zajrzeć na „monciak”.

Trójmiasto to również propozycja pięknych plaż, gdzie można odpocząć, zrelaksować się i pięknie się opalić. Koniecznie trzeba zobaczyć plaże w Brzeźnie, która ma nie mniej atrakcyjne molo niż Sopot. Warto również pojechać do Sobieszewa, które oddalone jest od centrum miasta, dzięki czemu jest szansa, że turystów będzie znacznie mniej.

Dla miłośników pięknych miast dużą atrakcją będą odwiedziny Krakowa, Wrocławia czy Poznania. Są to miasta, które zachwycają architekturą i wieloma zabytkami, których obejrzenie zajmie wiele dni.