super-sylwetka.pl

Zdrowy styl życia

Lifestyle

Kiedy facetowi nie zależy na kobiecie czyli oznaki końca związku

Każdy związek kiedyś się skończy. Idealnie byłoby, gdyby wszystkie związki kończyły się tak, jak zostało to obiecane na ślubnym kobiercu. Póki śmierć nas nie rozłączy. Czasami jednak zdarza się, że ludzie po prostu się rozstają. Wina zazwyczaj leży po obu stronach. Czasami jednak to jedna ze stron dopuszcza się zdrady albo zaniedbania drugiej strony. Jak zapobiegać takim sytuacjom? Co zrobić kiedy zbliża się koniec?

Idealna miłość

Wiele kobiet ma w swoich głowach obraz idealnej miłości. Mężczyzna to rycerz na białym. Mężczyzna jest szarmancki, miły, uprzejmy. Zawsze gotowy na wezwane kobiety, kiedy ta potrzebuję pomocy. Oprócz tego mężczyzna posiada wszelkie cechy jakich oczekuje się od mężczyzny XXI wieku. Nie dość, że zarabia pieniądze, to jeszcze jest partnerem w obowiązkach domowych. Tak naprawdę niewiele jest mężczyzn, którzy spełniają wszystkie te cechy. Zazwyczaj kobieta musi pójść na kompromis jeżeli chce wyjść za mąż. Niektóre panie jednak nie są skłonne do kompromisów. One zazwyczaj zostają singielkami. Niektóre panie są zadowolone z takiego obrotu sprawy. Inne cierpią, bo nie założyły rodziny. Ludzkie losy układają się naprawdę w różny sposób i nie da się wymyślić jednego scenariusza, według którego wszyscy powinni żyć.

Kiedy mężczyzna przestaje się starać

Kobieta zazwyczaj bardzo szybko wyczuwa, że związek zaczyna się psuć. Mężczyzna nie poświęca kobiecie czasu. Zamiast wspólnego spędzania czasu, pojawia się więcej wyjść z kolegami na piwo. Może też w tle pojawić się inna kobieta. Chwile kryzysu w związku tak naprawdę są sprawdzianem dla prawdziwej miłości. Jeżeli para przezwycięży kryzys, może wyjść z tego kryzysu mocniejsza i bardziej pewna swojej miłości. Jest wiele czynników, które wywołują kryzys w związku. Mogą być to problemy, na przykład finansowe. Problem pojawia się, kiedy jedna ze stron straci pracę i płynność finansową. Problemy pojawiają się też kiedy na świat przychodzi dziecko. Nagle wszystko się zmienia i trzeba na nowo zorganizować cały czas. Zwykle wtedy mężczyzna przestaje się starać.

Koniec związku a próby jego ratowania

Oczywiście nie sposób przytoczyć statystyk kto częściej odpowiada za rozpad związku. Kto jest bardziej winny, kobieta czy mężczyzna? Zarówno kobiety jak i mężczyźni mają swoje wady. Pewne cechy charakteru mogą zniszczyć nawet najlepszy związek. Kiedy facetowi nie zależy na kobiecie okazuje to w specyficzny sposób. Pojawia się pytanie co wtedy zrobić. Czy należy za wszelką cenę walczyć o związek i odbudowanie tej miłości? Czy należy odpuścić i pogodzić się z tym, że to już definitywny koniec? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Zależy, ile każda ze stron ma w sobie determinacji. Determinacja i siła do walki potrafią przezwyciężyć kryzys. Warto też zaangażować się w sesje u psychoterapeuty. Dopuszczanie do siebie drugiej osoby i obiektywne spojrzenie tej osoby potrafi sporo zmienić w codziennych relacjach. Są pewne symptomy, które zwiastują, czy terapia się uda czy też zakończy się porażką.