super-sylwetka.pl

Zdrowy styl życia

Zdrowie

Trening izometryczny efekty zależne od systematyczności

Poprawić wygląd swojego ciała można na wiele sposobów. Istnieją metody mniej inwazyjne oraz takie, które wymagają bardziej specjalistycznych i obarczonych większym ryzykiem, zabiegów. Jednak odpowiednia dieta oraz ćwiczenia potrafią zdziałać cuda. Trening izometryczny efekty przynosi znaczne i do tego może go wykonywać właściwie każdy.

Na czym polega trening izometryczny?

Trening izometryczny to rodzaj treningu siłowego, który charakteryzuje się tym, że mięśnie zostają maksymalnie napięte, ale nie skraca się ich długość. Polega to głównie na tym, że napięte mięśnie w określonej pozycji pozostawiamy tak na jakiś okres czasu. Ponieważ tego rodzaju ćwiczenia nie wymagają od nas dużego wysiłku, mogą być wykonywane właściwie przez wszystkich, nawet osoby starsze i niepełnosprawne. Angażują bardzo wiele grup mięśni, w tym także te, które rzadko bywają wykorzystywane. Ruchy podczas treningu wykonuje się powoli, mięśni nawet nie wolno napinać gwałtownie. Niezwykle istotna jest dokładność
i precyzyjność każdego ćwiczenia oraz regularny i pełny oddech. Prawidłowo wykonany trening izometryczny efekty przynosi szybko i są one widoczne gołym okiem.

Trening izometryczny efekty zależne od systematyczności

Ćwiczenia izometryczne mają za zadanie idealnie wyrzeźbić i wzmocnić całą sylwetkę. Należy jednak wykonywać je regularnie i najlepiej dołączyć je do swojego zestawu na każdym treningu. Nie muszą być one długie, bo wystarczy nawet 15 minut, jeżeli będą oczywiście wykonywane systematycznie. Trening izometryczny efekty to przede wszystkim większa elastyczność mięśni i tym samym idealna rzeźba. Mięśnie stają się bardziej rozbudowane, ale także smuklejsze. Widocznie zwiększa się ich siła i wytrzymałość. Jeśli więc zależy nam na takich efektach, warto ćwiczenie izometryczne wziąć pod rozwagę.

Trzy formy ćwiczeń

Trening izometryczny efekty przynosi poprzez wykonywanie trzech różnych rodzajów ćwiczeń izometrycznych. Są to:

– Ćwiczenie statyczne, czyli najbardziej klasyczne, które polegają na utrzymaniu jednej pozycji nieruchomo przez określony czas. Ich zdecydowaną zaletą jest to, że angażują nawet takie partie mięśni, które rzadko bywają wykorzystywane.

– Ćwiczenia statyczne z pchaniem i ciągnięciem. Polegają przede wszystkim na tym, że trzeba włożyć jak największą siłę w przesunięcie nieruchomego obiektu. Przykładem może być pchanie ściany. Oczywiście ćwiczenie również musi trwać przez określony czas.

– Ich reguła polega na poprzedzeniu ruchu dynamicznego kilkusekundowym i maksymalnym napięciem mięśni.