super-sylwetka.pl

Zdrowy styl życia

trening ems
Sport

Trening EMS – co możesz z nim zyskać?

Nie masz zbyt dużo czasu na sport? Chcesz zadbać o swoją sylwetkę i zdrowie? Poznaj bliżej treningi EMS, które polegają na wykorzystaniu specjalnych urządzeń do elektrostymulacji mięśni. Jak odbywają się treningi EMS? Jakie dają korzyści? Ile kosztują?

Na czym polegają treningi EMS?

Treningi EMS wykorzystują elektrostymulację mięśni po to, aby dodatkowo aktywować pracę mięśni. Dzięki zastosowaniu bezpiecznych impulsów elektrycznych, które docierają nawet do głęboko położonych tkanek mięśniowych, można uzyskać jeszcze lepsze efekty treningowe.

Do treningów EMS wykorzystuje się urządzenia oraz kombinezony wyposażone w elektrody przekazujące impulsy elektryczne do mięśni. Nad treningiem czuwa wtedy trener personalny, który dobiera odpowiedni zestaw ćwiczeniowy i zarządza urządzeniem.

Tym, co wyróżnia treningi EMS na tle zwykłych ćwiczeń, jest ich wysoka efektywność w bardzo krótkim czasie. Wystarczy jedynie 20 minut, by osiągnąć rezultaty porównywalne z parogodzinnym treningiem bez elektrostymulacji mięśni!

Takie efekty może zagwarantować także trening EMS w Wrocławiu – działające w tym mieście kluby oferujące treningi EMS wykorzystują nowoczesne wyposażenie, by wspierać swoich klientów w dążeniu do celu.

Trening EMS – przebieg krok po kroku 

Aby wziąć udział w treningach EMS, warto zapisać się na nie z wyprzedzeniem. Można zrobić to bezpośrednio na stronach internetowych lub telefonicznie.

Pierwsze spotkanie obejmuje konsultacje z trenerem personalnym. W trakcie konsultacji trener pyta klienta o jego cele treningowe i tryb życia oraz wykonuje odpowiednie pomiary – masy ciała, wzrostu, ilości tkanki tłuszczowej.

Następnie trener personalny dobiera odpowiedni rodzaj ćwiczeń dla swojego klienta. Potem klient zakłada specjalna kamizelkę z elektrodami, która podłączona jest z urządzeniem do EMS. Na ekranie urządzenia wyświetlane są ćwiczenia, które należy wykonywać, co ułatwia trening. Nad prawidłowością przebiegu treningi także czuwa trener.

Treningi EMS nie są forsowne, co powoduje, że mogą być one dobrym wyborem również dla osób, które nie powinny prowadzić zbyt intensywnych ćwiczeń, na przykład w trakcie rehabilitacji albo po urazach. Z tego względu świetnie sprawdzą się również dla osób z nadwagą, otyłością.

Jeszcze więcej informacji dotyczących treningów EMS można uzyskać na stronie internetowej intime.pl, która należy do jednej z największych sieci klubów prowadzących treningi elektrostymulacji mięśniowej w Polsce.

Zalety treningów EMS

Najważniejsze zalety związane z treningami EMS:

  • wysoka skuteczność dzięki elektrostymulacji mięśni bezpiecznymi impulsami elektrycznymi
  • krótki czas trwania treningów – jedynie 20 minut
  • wszechstronne zastosowanie – redukcja tkanki tłuszczowej, budowa mięśni, zmniejszenie bólów, obrzęków
  • nie obciążają nadmiernie mięśni i stawów
  • pomagają w wymodelowaniu sylwetki i poprawiają kondycję skóry
  • odbywają się pod okiem trenera personalnego 

Ile kosztują treningi EMS?

Za trening EMS w Wrocławiu najczęściej trzeba zapłacić od około 80 zł do 150 zł za jedną sesję treningową. Przy zakupie pakietów można uzyskać atrakcyjne zniżki.