super-sylwetka.pl

Zdrowy styl życia

utrata wagi
Zdrowie

Utrata masy ciała podczas snu, bez ćwiczeń i głodówki – czy to możliwe?

Ci, którzy chcą schudnąć, muszą głodować i męczyć się godzinami na siłowni – przynajmniej takie przekonanie tkwi w umysłach wielu osób, które chcą szybko i łatwo stracić zbędne kilogramy. Czy nie byłoby miło, gdyby wszystko, co musisz zrobić, to wziąć jedną tabletkę, która pozwoli Ci schudnąć podczas snu?

Istnieją preparaty, które właśnie to obiecują: schudnij bez ćwiczeń i głodzenia się. O co chodzi z tymi obietnicami? Są to puste słowa ze strony producentów środków na odchudzanie czy skuteczne narzędzia na drodze do pożądanej masy ciała? W tym artykule wyjaśnimy, jak działają tabletki odchudzające, jakie składniki odżywcze mogą pomóc schudnąć i jakie masz możliwości, aby zmniejszyć masę ciała na dłużej.

Tabletki na odchudzanie – jak to działa?

Warto wiedzieć wcześniej, że nie ma czegoś takiego jak „jedna tabletka na odchudzanie”. Szukając tabletek na odchudzanie, znajdziesz wiele preparatów, które zawierają różne składniki aktywne i mogą na różne sposoby wspierać proces odchudzania.

Generalnie wyróżniamy 4 rodzaje kapsułek odchudzających:

•  boostery

•  metabolizmu

•  blokery

•  węglowodanów

•  blokery

•  tłuszczu

•  tabletki sytości

Już na podstawie powyższych nazw można wywnioskować, jak działają poszczególne tabletki odchudzające. Wiele z tych preparatów sprawia, że organizm jest stymulowany do zwiększonej utraty energii.

Inne preparaty zapewniają, że główni dostawcy energii Twojego organizmu – czyli tłuszcze czy węglowodany – mogą być zamienione na energię tylko w ograniczonym zakresie. Oznacza to, że Twoje ciało pochłania mniej energii, niż przyjmujesz jej wraz z pokarmem.

Jeszcze inne tabletki odchudzające wpływają na uczucie głodu. Zawierają składniki aktywne, które pomagają zachować uczucie sytości i zapewniają, że jesz mniej. 

„Cudowna pigułka” na odchudzanie nie istnieje.

W tym momencie musimy stanowczo powiedzieć: nie ma cudownych tabletek na odchudzanie, które pozwolą Ci w bardzo krótkim czasie osiągnąć wymarzoną masę ciała – i to dobrze. Ponieważ bardzo szybka utrata zbędnych kilogramów nie jest zdrowa.

Tabletki na odchudzanie zdecydowanie mogą pomóc Ci osiągnąć cel szybciej i przy mniejszym wysiłku. Ważne jest, aby patrzeć na tabletki odchudzające jako pomoc. Należy przestrzegać diety, pomimo przyjmowania tabletek odchudzających. Regularna aktywność fizyczna również pomaga w długotrwałej i trwałej redukcji masy ciała.

Środki na odchudzanie bez ćwiczeń i diety – te składniki odżywcze pomogą Ci w tym.

Schudnąć podczas snu? Brzmi niewyobrażalnie, ale jest to możliwe. Poprzez ukierunkowane dostarczanie składników odżywczych możesz aktywować pewne mechanizmy w swoim ciele, aby schudnąć bez głodu i diety. Oczywiście nie stracisz w ten sposób kilku kilogramów tygodniowo. Mimo to poniższe składniki odżywcze mogą pomóc w szybszym i bardziej zrównoważonym osiągnięciu celu.

Alfa-cyklodekstryna – wspomaga uczucie sytości i pomaga zapobiegać zachciankom

Alfa-cyklodekstrynę można zaliczyć do grupy suplementów, dających efekt sytości. Dzięki czemu trwale wspierają utratę masy ciała i niwelują efekt jedzenia więcej niż potrzebuje organizm.

Cyklodekstryny to naturalnie występujące oligosacharydy – czyli liczne cukry. Specjalność tych cząsteczek cukru polega na ich budowie biochemicznej. Charakteryzują się pierścieniową, trójwymiarową strukturą z hydrofobową wnęką. 

Przez tę wnękę cyklodekstryny są w stanie przyjąć jako gościa lipofilność – czyli rozpuszczalną w tłuszczach – cząsteczkę. Mówiąc najprościej, oznacza to, że przyjmując cyklodekstryny, możesz spowolnić proces trawienia niektórych składników odżywczych.

Alfa-cyklodekstrynajest stosowana jako rozpuszczalny w wodzie błonnik pokarmowy w tabletkach odchudzających. Jej celem jest utrzymywanie niskiego poziomu cukru we krwi. Ma to wiele zalet dla Ciebie jako użytkownika. Ponieważ stale wysoki poziom cukru we krwi jest uważany za czynnik wywołujący choroby sercowo-naczyniowe, cukrzycę i otyłość.

Wahania poziomu cukru we krwi mogą wywołać apetyt na jedzenie. Jeśli poziom cukru we krwi gwałtownie wzrośnie, wkrótce powróci do pierwotnego poziomu. Rezultatem jest uczucie głodu, które pojawia się, mimo że organizm ma wystarczającą ilość dostępnych składników odżywczych.

Dwuwinian choliny – pobudza organizm do spalania większej ilości energii

Dwuwinian choliny są prekursorami neuroprzekaźnika acetylocholiny i uważa się, że są ważne dla metabolizmu ludzkich tłuszczów. Cholina pomaga organizmowi transportować kwasy tłuszczowe do komórek, gdzie są one następnie przekształcane w energię.

Twój organizm jest stymulowany do spalania większej ilości tłuszczu niż zwykle, co może pomóc w trwałej utracie zbędnych kilogramów. Nazywamy te właściwości „efektem lipotropowym”. Dwuwinian choliny należy zatem do grupy „przyspieszaczy metabolizmu”, które pobudzają organizm do spalania większej ilości energii.

Cholinę można znaleźć w naturalnych produktach spożywczych, takich jak mięso – zwłaszcza wątroba – ryby, soja, fasola i kapusta. W wyniku niedoboru pozytywne działanie choliny może ulec odwróceniu.

Jeśli Twoje ciało nie ma wystarczającej ilości choliny, może to prowadzić do ograniczenia metabolizmu kwasów tłuszczowych. Nie tylko utrudniłoby to utratę zbędnych kilogramów, ale także zwiększyłoby ryzyko stłuszczenia wątroby.

Wyniki naukowe dotyczące choliny

Badanie opublikowane w 2014 roku wykazało, że spożycie choliny u kobiet sportowców może prowadzić do szybkiego wzrostu spalania tłuszczu. W badaniu oceniano wpływ spożycia choliny u kobiet uprawiających judo i taekwondo, które spożywały 1 gram choliny dwa razy dziennie na tydzień przed zawodami. Grupa kontrolna składała się z 12 zawodniczek, które otrzymywały tylko placebo. Obie grupy trenowały cztery razy w tygodniu z intensywnością 75 proc.

Wyniki były niezwykłe. Już po tygodniu można było określić znaczący wpływ choliny na poziom tłuszczu we krwi i beztłuszczową masę ciała. Średnio sportowcy byli w stanie zmniejszyć procent tkanki tłuszczowej o 21,23 procenta. Naukowcy doszli do wniosku, że cholina może szybko zredukować masę ciała sportowców bez skutków ubocznych. W związku z tym jest to naturalny i bardzo skuteczny środek wspomagający odchudzanie, który możemy zaliczyć do grupy przyspieszaczy metabolizmu.

IN SHAPE – w całkowicie naturalny sposób wspomaga metabolizm tłuszczów.

Ekstrakt z Coleus forskohlii – naturalny „wzmacniacz” metabolizmu o długiej, azjatyckiej tradycji.

Coleus forskohlii to ajurwedyjska roślina lecznicza, znana również jako kolorowa pokrzywa indyjska i od wieków stosowana jako naturalny lek – na przykład na choroby serca, takie jak nadciśnienie i ból w klatce piersiowej czy astma.

Aktualne badania naukowe sugerują, że roślina ta jest skutecznym sposobem na odchudzanie. Wynika to z faktu, że forskoliny znajdujące się w korzeniu pokrzywy mają pobudzać organizm do uwalniania komórek tłuszczowych.

Dzieje się tak również, gdy Twoje ciało przekształca tłuszcz w energię. Naukowcy doszli do wniosku, że ekstrakt z Coleus forskohlii może pomóc spalić więcej tłuszczu w ramach deficytu kalorii. To sprawiłoby, że preparat ten byłby rodzajem stymulatora metabolizmu.

Dieta metaboliczna – schudnij lub jedz więcej bez przybierania na wadze

Czym właściwie jest dieta? Ściśle mówiąc, termin „dieta” odnosi się do rodzaju odżywiania, które służy określonemu celowi. Nie każda dieta ma na celu redukcję tkanki tłuszczowej. Na przykład sportowcy stosują diety ukierunkowane na zwiększenie masy mięśniowej lub zwiększenie wydolności fizycznej.

Dieta metaboliczna ma inny cel. Jej celem jest ukierunkowane zwiększenie dziennego spożycia kalorii. Możesz więc schudnąć w sposób zrównoważony lub jeść więcej bez przybierania na wadze.

Aby zrozumieć, jak działa dieta metaboliczna, musisz najpierw wiedzieć, jakie czynniki wpływają na spożycie kalorii. Obejmują one:

• • spożycie pokarmu

• • aktywna masa ciała

• • aktywność fizyczna

Uwaga: nie odcinaj zasilania energią zbyt szybko

Jednym z najważniejszych czynników udanej diety metabolicznej jest spożycie pokarmu. Jeśli chcesz schudnąć, nie powinieneś jeść za mało. Ponieważ drastyczne zmniejszenie podaży energii może doprowadzić do tego, że organizm oszczędza brakującą energię.

Robi to poprzez zmniejszenie regulacji temperatury i produkcji hormonów. Czujesz się zmęczony i automatycznie mniej się ruszasz. W tym przypadku mówimy o „zaspanym metabolizmie”. Aby móc skutecznie schudnąć, należy tego bezwzględnie unikać. Robisz to, świadomie wybierając deficyt kalorii. Na początek powinieneś zaoszczędzić maksymalnie od 300 do 500 kalorii dziennie.

Trening całego ciała – tylko raz lub dwa razy w tygodniu…

Najlepszym sposobem na zwiększenie podstawowego tempa metabolizmu – czyli dziennego spożycia kalorii bez ćwiczeń – jest rozbudowa masy mięśniowej. 1 kilogram masy mięśniowej zużywa około 3 razy więcej energii niż tłuszcz w stanie spoczynku. Kiedy używasz mięśni, zużywają się one jeszcze bardziej.

Wykonując trening całego ciała raz lub dwa razy w tygodniu i stosując dietę wysokobiałkową, możesz stale budować masę mięśniową i zwiększać podstawowe tempo metabolizmu. To stanowi podstawę trwałej utraty tłuszczu.

Wprowadź małe aktywności fizyczne do codziennego życia

Uzupełnieniem diety metabolicznej jest większa aktywność fizyczna. Nie musisz koniecznie ćwiczyć. Wystarczy, że włączysz więcej aktywności do swojego codziennego życia. Na przykład możesz konsekwentnie rezygnować z windy i od teraz wchodzić tylko po schodach.

Zostawiaj samochód częściej w domu lub pokonuj nim tylko połowę drogi do pracy. Możesz z łatwością pokonać pieszo mniej niż 1,5 kilometra. W połączeniu wszystkie te środki zapewniają, że każdego dnia spalasz więcej kalorii –  200 do 300 dziennie jest całkiem realistyczne.

W prognozie całorocznej odpowiada to deficytowi kalorii wynoszącemu od 73 000 do 110 000 kalorii. Aby stracić kilogram tłuszczu, musisz zaoszczędzić około 9000 kalorii.

Logicznie rzecz biorąc, dzięki diecie metabolicznej można schudnąć od 8 do 12 kilogramów rocznie – bez głodu i ćwiczeń każdego dnia.