super-sylwetka.pl

Zdrowy styl życia

body damskie
Lifestyle

Jak nosić body damskie?

Dawniej body damskie uważano za element bielizny, a dziś wiele kobiet traktuje tę część garderoby jako element wielu różnorodnych stylizacji. Czym właściwie jest body? W jaki sposób powinno się je nosić? Odpowiedzi na wyżej postawione pytania znajdziesz w tym artykule.

Czym jest body damskie?

Body to dość specyficzny element damskiej odzieży, który swoim kształtem przypomina jednoczęściowy kostium kąpielowy. Najczęściej body zapominane jest na zatrzaski, które znajdują się w kroku. Body zakłada się przez głowę, a zatrzaski mają na celu łączyć górną i dolną część tego stroju.
Odpowiednio dobrane body będzie odpowiednie dla każdej kobiety, niezależnie od jej wzrostu oraz figury. Jest to dość uniwersalny element garderoby, który łatwo można dopasować do sylwetki. Szczególnie dużą popularnością cieszy się wyszczuplające body, które charakteryzuje się tym, że dość mocno przylega do ciała. Takie body damskie pozwala skutecznie wysmuklić talię oraz brzuch.
Body to element ubioru, który warto nosić szczególnie zimą. Jest w nim bardzo ciepło, a ponadto nie trzeba się obawiać o to, że body może się zrolować i odsłonić kawałek ciała. Body zapięte na zatrzaski, które znajdują się w kroku, pozostaje na swoim miejscu i ściśle przylega do ciała. Podczas cieplejszych pór roku warto sięgnąć po body wykonane z cienkiego materiału, w którym kobieta prezentuje się wyjątkowo zmysłowo.

Jak wybrać idealne body damskie?

Decydując się na zakup body, warto zadbać o to, aby było ono odpowiednio dopasowane. Ten element ubioru powinien przylegać do ciała i być wygodny w noszeniu. Podczas wyboru body, najważniejszą kwestią jest jego długość. Warto zatem dokładnie zmierzyć długość naszego tułowia, aby uchronić się przed zakupem zbyt krótkiego body, które nieprzyjemnie wpija się w ciało i powoduje dyskomfort podczas noszenia.
Jeśli chodzi o wyszczuplające body, powinno być ono ściśle dopasowane do ciała, jednak nie powinno nadmiernie go uciskać ani krępować ruchów. Zbyt obcisłe body jest bardzo niewygodne i może podkreślać niedoskonałości sylwetki. Warto zatem przed zakupem dokładnie przymierzyć body i sprawdzić, czy nie krępuje ono ruchów i odpowiednio podkreśla sylwetkę.
Warto pamiętać o tym, że nie należy traktować body jako bielizny. Dawniej wśród kobiet panowało przeświadczenie, że ten element garderoby można nosić zamiennie z damskimi figami lub stringami. Tak naprawdę body należy traktować raczej jako odmianę bluzki lub koszulki, niż jako bieliznę. Warto zatem mieć to na uwadze przed zakupem tego elementu ubioru.