super-sylwetka.pl

Zdrowy styl życia

Zdrowie

Picie wody zalety niekwestionowane – 8 szklanek dzienne to standard

Gdy w mojej torebce brakuje butelki wody, zdecydowanie czuję się jakoś dziwnie. Jest to dla mnie równie ważne jak chusteczki higieniczne, telefon czy portfel. Wody po prostu nie może w niej zabraknąć. Nie wyobrażam sobie pracować bez wody, albo zdawać egzamin bez butelki z wodą pod ręką. Picie wody zalety są tak duże, że właściwie nie ma się co dziwić.

Skąd się wziął mój nawyk

Nie mogę powiedzieć, że zawdzięczam to rodzicom, bo oni wodę pijają rzadko, zdecydowanie wolą herbatę lub kawę, a nawet słodkie napoje. Może wzięło się to od nauczycielki od biologii, która zawsze miała na biurku butelkę z wodą i wciąż namawiała nas do picia na lekcji, żeby rozjaśniły nam się umysły. Klasa miała kiepskie oceny z tego przedmiotu, a biolożka bardzo duże wymagania. Wtedy wydawało nam się to nieco obraźliwe, ale przecież miała ona całkowitą rację, bo woda rzeczywiście wpływa na poprawę sprawności intelektualnej
i koncentracji. Sama doświadczyłam tego nie jeden raz podczas trudnych egzaminów. A przecież picie wody zalety ma znacznie ważniejsze.

Picie wody zalety

Jest ich naprawdę bardzo dużo. Przecież ludzki organizm składa się
w 70% z wody, więc nawet jej niewielki niedobór daje o sobie znać. Przede wszystkim bierze udział w licznych procesach biochemicznych, jakie zachodzą w naszym organizmie. Wpływa na prawidłową pracę wszystkich narządów, oczyszcza organizm z toksyn i innych szkodliwych substancji, znacznie poprawia przemianę materii, dodaje energii i chęci do działania, utrzymuje odpowiednie pH komórek, nawadnia organizm i skutecznie gasi pragnienie, ujędrnia i nawilża skórę, znacznie poprawia nasze sprawności intelektualne, chroni przed licznymi chorobami. Badania dowodzą, że powinniśmy wypijać 8 szklanek wody dziennie.

Zimna woda zdrowia doda

Każdy prysznic kończę zimnym strumieniem. Ma to niezwykły wpływ na moją skórę, która staje się znacznie jędrniejsza. To również sprawdzony sposób na hartowanie organizmu. Picie wody jest niezwykle istotne dla zachowania urody. Dobrze nawodniona skóra wygląda zdrowiej, promienniej i starzeje się znacznie później. Woda pomaga pozbyć się również oponki z brzucha. Picie wody zalety to także jej działanie przeciwbólowe. Nie wszyscy wiedzą o tym, że ból głowy często bywa wywołany odwodnieniem. Woda niweluje również bóle mięśni i stawów, które pod jej wpływem stają się dużo bardziej elastyczne. Skąd się wziął ten mój nawyk? Trudno powiedzieć, choć teraz to już coś znacznie więcej niż przyzwyczajenie, bo ja po prostu wodę lubię i nie wyobrażam sobie, że mogłabym przestać ją pić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *