super-sylwetka.pl

Zdrowy styl życia

sztuka medytacji
Lifestyle

Sztuka medytacji w sypialni: Jak stworzyć przestrzeń do relaksu i odprężenia?

Sypialnia to miejsce, w którym możemy odpocząć i zrelaksować się. Coraz częściej służy również do medytacji, gdyż panuje tutaj spokój. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, że na tego typu atmosferę wpływa wiele czynników, które należy uwzględnić przy aranżacji? Oto kilka wskazówek na stworzenie idealnej przestrzeni do odprężenia się!

Strefa relaksacyjna w sypialni – cechy charakterystyczne

Tworząc strefę do relaksu, warto w pierwszej kolejności postawić na odpowiednią gamę kolorystyczną. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się jasne lub pastelowe barwy, które sprzyjają wyciszeniu. Świetnie sprawdzi się tutaj błękit, ale możemy także postawić na:

  • beż,
  • biel,
  • brzoskwinie,
  • szarość,
  • pudrowy róż,
  • jasną zieleń.

Kolory te dotyczą zarówno ścian, jak i mebli czy dodatków.

Odprężająca przestrzeń w 5 krokach

Aby stworzona przez nas przestrzeń tworzy relaksującą atmosferę, to warto postawić nie tylko na odpowiednią kolorystykę, ale także kilka ważnych elementów. Oto pięć najważniejszych kroków!

Krok pierwszy – oświetlenie

Mówi się, że im więcej naturalnego światła wpada do naszych pomieszczeń, tym lepiej. Jednak niestety zimą lub późnym wieczorem może być go za mało. Rozwiązaniem tego problemu są odpowiednio zaplanowane punkty sztucznego oświetlenia. Obejmuje to lampę sufitową, a także kinkiety, lampy stołowe czy podłogowe. Można również zainwestować w świece, które tworzą przytulny klimat.

Krok drugi – tekstury

Niezaprzeczalnie, zimne i szorstkie powierzchnie nie są w stanie stworzyć przytulnego klimatu. Zatem nie zapominajmy o tekstyliach, takich jak dywan, zasłona, koc, poduszki dekoracyjne czy obrusy lub serwetki! Dzięki nim stworzymy unikalną aranżację, która wzbudzi w nas spokój połączony z poczucie bezpieczeństwa.

Krok trzeci – rośliny

Rośliny są w stanie ożywić każde wnętrze! Co więcej, wnoszą do niego świeżość i rześkość. Jeśli tylko poświęcimy im chwilę oraz zadbamy o nie, to z pewnością odwdzięczą się pięknymi, zielonymi liśćmi. Sam ich widok uspokaja oraz poprawia nam humor – w końcu ich dobry wygląd jest efektem naszej pracy! Pamiętajmy jednak, że w sypialni warto postawić przede wszystkim na gatunki poprawiające jakość powietrza.

Krok czwarty – dekoracje ścienne

Puste ściany wyglądają surowo i przygnębiająco. Często generują również poczucie, że przestrzeń ta nie należy do nas. Tak jest m.in. w przypadku pokoi hotelowych lub wynajmowanych. Jednak w naszej sypialni warto postawić na obrazy, plakaty, grafiki czy kolaże zdjęć. Dzięki temu stworzymy wnętrze, w którym będziemy czuć się dobrze!

Krok piąty – drewno

Obecnie panuje moda na chłodne materiały, takie jak beton, marmur, kamień czy metal. Wykorzystuje się je w różnego rodzaju aranżacjach. Jednak nie można zapomnieć również o drewnie – uniwersalnym i ponadczasowym materiałem, który sprawdzi się dosłownie wszędzie! Dzięki niemu nasza sypialnia stanie się jeszcze bardziej przytulna, a tym samym łatwiej będzie się w niej zrelaksować.

Dlaczego komfortowe łóżko jest tak ważne?

Strategicznym, a zarazem najważniejszym punktem każdej sypialni jest łóżko. To właśnie ono gwarantuje zdrowy i spokojny wypoczynek. Składa się z kilku elementów, a najważniejszym z nich są materace do spania. Są to unikalne produkty, które umożliwiają zdrowy, a także komfortowy wypoczynek. Wynika to z faktu, iż wspierają kręgosłup oraz stabilizują całą sylwetkę. Przy ich wyborze należy uwzględnić osobiste potrzeby i preferencje. Oprócz tego, na odpowiednio skomponowane łóżko składa się:

  • kołdra,
  • poduszka,
  • pościel,
  • stelaż,
  • ochraniacz na materac.

Każdy z nas po powrocie do domu chce odpocząć. Najlepszym pomieszczeniem zarówno do medytacji, jak i relaksu po ciężkim dniu jest sypialnia. Właśnie dlatego warto ją stworzyć przy zachowaniu kilku ważnych zasad, dzięki którym łatwiej będzie nam się odprężyć.
 
 Artykuł sponsorowany.