super-sylwetka.pl

Zdrowy styl życia

Zdrowie

Jak dbać o ciało, aby nas kochało?

Na wygląd i kondycję naszego ciała ma wpływ wiele czynników. Niektóre z nich, takie jak panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne, są od nas zupełnie niezależne. Na szczęście jednak odpowiednia pielęgnacja może zniwelować wszelkie skutki szkodliwego dla naszej skóry wiatru, zimna czy słońca. Cały sekret polega na tym, aby poznać potrzeby naszej skóry. W końcu kto nam lepiej podpowie, jak dbać o ciało, jeśli nie ono samo?

Na początek diagnoza

Podczas zabiegów pielęgnacyjnych przeprowadzanych w zaciszu domowej łazienki, sięgamy po różnego rodzaju kosmetyki: mleczka, żele, balsamy, olejki. Ważne jest, aby każdy użyty przez nas specyfik był odpowiedni dla naszej skóry. Jest to powszechna wiedza, jeśli chodzi o zasady obowiązujące w pielęgnacji twarzy, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że cała nasza skóra ma swoje indywidualne potrzeby. Oczywiście podstawą pielęgnacji w każdym typie skóry jest nawilżanie. Jeśli jednak nasze ciało jest wrażliwe, skłonne do podrażnień i przesuszania musimy dbać o nie z wyjątkową troską i regularnie zapewniać mu codzienną dawkę odpowiedniego nawilżenia, czasem nawet natłuszczenia. Skóra pozbawiona jędrności i elastyczności natomiast wymaga stosowania preparatów, które poprawią jej kondycję dzięki dobroczynnym działaniom takich składników jak na przykład kofeina czy ekstrakt z mango.
Może się okazać, że zależnie od pory roku i panujących na zewnątrz warunków nasza skóra wymaga odmiennej pielęgnacji niż dotychczas. Dlatego warto obserwować swoją skórę i być wyczulonym na jej wszelkie reakcje.

Peelingowanie a naturalne złuszczanie

Wymiana starego naskórka na świeży w naturalny sposób następuje co 28 dni. Niestety, w wyniku starzenia, wszystkie procesy zachodzące wewnątrz i na zewnątrz organizmu spowalniają. W takiej sytuacji na ratunek przychodzą nam peelingi, które pozwolą nam zrzucić starą skórę i pokazać się światu w nowej odsłonie. Możemy wybierać między specyfikami dostępnymi na rynku lub, czerpiąc z wieloletniego doświadczenia naszych przodków, samodzielnie sporządzić odpowiednią dla nas mieszankę w domu, na przykład z fusów kawy i soli. Trzeba jednak pamiętać, by zabieg złuszczania naskórka przeprowadzać regularnie, jednak nie codziennie, żeby nie narażać skóry na nadmierne podrażnienie.

Żyjesz zdrowo – wyglądasz zdrowo

Dieta, którą serwujemy naszemu ciału, ma ogromne znaczenie. Zachowanie równowagi pomiędzy dostarczanymi organizmowi składnikami to nie tylko klucz do utrzymania zgrabnej sylwetki, ale także warunek do posiadania pięknej, zdrowej skóry — promiennej i pełnej blasku. Stosowanie używek, takich jak alkohol czy papierosy wyraźnie pogarszają stan naszej skóry, prowadząc do nadmiernej utraty składników odżywczych przez nasz organizm, co skutkuje przyspieszonymi procesami starzenia. Wpływ ma na to także stres i nieodpowiednia ilość snu. Jeśli na co dzień jesteśmy zabiegane, zadbajmy o to, by raz na kilka dni znaleźć czas dla siebie i swojego ciała, które z pewnością doceni naszą troskę.