super-sylwetka.pl

Zdrowy styl życia

Zdrowie

Odchudzanie dla mężczyzn – czyli co powinni jeść panowie, by szybko utracić zbędne kilogramy

Coraz więcej mężczyzn w Polsce jest niezadowolonych ze swojego ciała. Niezdrowy tryb życia, stres, brak ruchu, sięganie po fast foody i napoje wysokoprocentowe sprawiają, że szybko pojawiają się dodatkowe kilogramy, które raczej nie powinny być powodem do dumy. Co powinni jeść mężczyźni, by w miarę szybko zgubić nadwagę? Jak wygląda odchudzanie u panów? Odpowiedź poniżej.

Odchudzanie dla mężczyzn

Są panowie i to w każdym wieku, którzy czują, iż sami nie poradzą sobie z problemem dodatkowych kilogramów. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy krok po kroku zajmą się ich codziennych jadłospisem. Najlepiej udać się do dietetyka, który zapozna się z nawykami klienta, powie mu, co on robi źle oraz po szczegółowej i precyzyjnejj konsultacji – stworzy indywidualną dietę opartą na zdrowych, smacznych produktach. Taka dieta rozpisywana jest dla klienta z uwzględnieniem wielu czynników. Dietetyk musi bowiem wziąć pod uwagę aktualną wagę klienta, jego oczekiwania, sposób życia i tryb pracy, a także preferencje i upodobania co do jedzenia. To wszystko bowiem ma wpływ na późniejsze efekty.

Idealnie skomponowane posiłki to podstawa

By móc zacząć tracić na wadze, trzeba tak skomponować posiłki, by były one zdrowe, niskokaloryczne i smaczne. Rezygnacja z wszelkich niezdrowych, tłustych rzeczy, unikanie alkoholu, wdrożenie odrobiny ruchu oraz picie sporej ilości niegazowanej wody – to świetny początek, który prowadzi do pozytywnych zmian. Wiele osób myśli, iż żeby schudnąć trzeba przestać jeść. Nic bardziej mylnego. By rozruszać metabolizm powinno się jeść właśnie często, lecz odpowiednie rzeczy.

Co powinno znaleźć się w zbilansowanej diecie dobrze zbudowanego mężczyzny?

Przejście w tryb odchudzania – dla wielu panów jest bardzo ciężkie. Rezygnacja z przyjemności jedzeniowych oraz postawienie na tylko i wyłącznie zdrowe produkty z dnia na dzień, wiąże się naprawdę z dość dużym samozaparciem oraz chęcią zmian. Trudno namówić dorosłych mężczyzn, którzy całe życie jedli spore ilości mięsa i ziemniaków do żywienia się tylko i wyłącznie fit sałatkami. Dlatego też odchudzanie dla mężczyzn powinno być odpowiednio dobrane, tak aby pan w ciągu dnia nie chodził głodny, jednak, by jego bilans kaloryczny był ujemny. Dobrze jest więc wprowadzić do diety więcej ryb, owoców i warzyw, brązowych kasz i makaronów, pełnoziarnistego chleb. Posiłki powinny być proste, szybkie i różnorodne. Dobrze jest także, gdy w odchudzaniu wspierają pana inni domownicy. Wówczas przygotowuje się te same posiłki dla każdego z nich, co jest dużym ułatwieniem.