super-sylwetka.pl

Zdrowy styl życia

Parametry rakiet do tenisa
Sport

Parametry rakiet do tenisa – jakie mają największe znaczenie?

Planujesz zakupić pierwszą rakietę tenisową? W takiej sytuacji warto uwzględnić parę ważnych parametrów technicznych odnoszących się do tego sprzętu sportowego. Jak wybrać odpowiednią rakietę tenisową dla siebie, gdy dopiero zaczyna się grę?

Jakie rakiety tenisowe polecane są dla osób początkujących?

Rakiety tenisowe można znaleźć w sprzedaży w różnych wariantach. Osoby dopiero rozpoczynające grę mają wtedy często problem z dobraniem odpowiedniego sprzętu dla siebie, by nauka była wygodna i efektywna.

Dla początkujących graczy rekomenduje się głównie rakiety tenisowe, które są lżejsze, ponieważ można wtedy wygodniej z nimi grać. Rakieta powinna mieć też odpowiedni balans przypadający na rączkę albo balans wyśrodkowany, ponieważ także jest wtedy wygodniejsza. 

Warto też zwrócić szczególną uwagę na to, jaki materiał został wykorzystany do wykonania rakiety tenisowej. Nie poleca się kupowania rakiet aluminiowych, ponieważ mogą one powodować dyskomfort i wpływać negatywnie na rękę przez przenoszenie drgań. Zamiast nich warto zdecydować się na model, który jest wykonany z grafitu lub kompozytu grafitowego.

Parametry rakiety tenisowej – jakie są najważniejsze?

Każdą rakietę tenisową można opisać za pomocą parametrów technicznych, które prezentują jej kształt, wymiary, budowę. Jakie z nich mają największe znaczenie dla początkującego gracza?

Do głównych parametrów technicznych, jakie trzeba uwzględnić przy wyborze rakiety tenisowej, zaliczane są:

  • Waga,
  • Balans,
  • Rozmiar – długość ramy i szerokość ramy, rozmiar rączki,
  • Wielkość główki.

Trzeba również zwrócić uwagę na to, czy rakieta sprzedawana jest już z naciągiem. Jeśli nie, można wtedy zamówić go w sklepie, jeśli oferuje on taką właśnie usługę.

Jakie są ceny rakiet tenisowych?

Koszty związane z kupnem rakiet są zróżnicowane, dlatego można spotkać się z niedrogimi modelami kosztującymi około 150 złotych, ale też takimi, których cena przekracza 1000 złotych.

Aby zaoszczędzić na kupnie rakiety tenisowej, warto wcześniej zobaczyć ceny w różnych sklepach. Można dzięki temu łatwo je porównać i wybrać taki sklep, w którym ceny będą najniższe.

Gdzie warto kupić rakietę do tenisa?

Duży wybór modeli od renomowanych firm, na przykład Head, można znaleźć w internecie. Rakiety tej marki w dobrych cenach oferuje między innymi sklep https://dotenisa.pl/rakiety-do-tenisa-head-c-10_401.html.

Również można szukać rakiet tenisowych w sklepach stacjonarnych. Działają one głównie w większych miastach. Asortyment dostępny jest też w sklepach sportowych, które prowadzą sprzedaż różnego sprzętu.