super-sylwetka.pl

Zdrowy styl życia

trening i suplementy
Dieta

Dieta, trening i suplementy – jak wrócić do formy po wakacjach?

Powroty bywają trudne, niezależnie czy dotyczą szkoły, pracy po urlopie czy siłowni. Właśnie dlatego, warto poznać sposoby, nie tylko pozwalające przetrwać taki trening po długiej przerwie, ale przede wszystkim ułatwiające pozostanie przy swoim postanowieniu.
 Większość sportowców, na pytanie o szybki powrót do formy po wakacjach, poleca sięganie po sterydy anaboliczno-androgenne oraz różnego rodzaju suplementy diety. Oczywiście są to doskonałe wspomagacze, spełniające wyżej wymienione role, ale działają one tylko w połączeniu z dietą, treningiem oraz regeneracją. Bardzo często zdarza się natomiast, że ludzie uważają tego typu środki za substytut zdrowego oraz aktywnego stylu życia. W konsekwencji nie osiągają oni zadowalających efektów i ostatecznie rezygnują ze swoich planów sportowych.
 Przed rozpoczęciem cyklu na masę mięśniową czy rzeźbę, warto dowiedzieć się przede wszystkim, co wpływa na budowanie wymarzonej sylwetki oraz jak przeprowadzić cykl sterydowy, aby rzeczywiście czerpać z niego maksymalne korzyści

Od czego zacząć powrót do formy po wakacjach

Pierwszą zasadą, o której mówią specjaliści, jest znalezienie w sobie motywacji do ćwiczeń oraz przygotowywania zdrowych posiłków. Ponadto, osoby po długiej przerwie w ćwiczeniach powinny rozważyć też przyjmowanie suplementów diety. Dzięki nim każdy jest bowiem w stanie podnieść swoją kondycję, siłę oraz ogólną wydajność organizmu. Dopiero tak przygotowany sportowiec może rozpocząć intensywne treningi na siłowni.
 Ćwiczenia to jeden z podstawowych elementów, obok właściwej diety oraz regeneracji organizmu, bez przestrzegania którego nie można osiągnąć szczupłej i dobrze zbudowanej sylwetki. Co gorsza, nie wynaleziono do tej pory żadnego suplementu diety czy sterydu anaboliczno-androgennego, który mógłby zastąpić aktywność fizyczną. Jednocześnie warto tutaj podkreślić, że na wygląd figury nie wpływają tylko ćwiczenia sylwetkowe czy siłowe. Oznacza to, że powrót do formy po wakacjach może uwzględniać też pływanie na basenie, piesze wędrówki czy jazdę na rowerze.
 Na koniec warto też zaznaczyć, że istotne w życiu sportowca jest też odpowiednie nawodnienie organizmu.

Jakie suplementy pomagają zwiększyć siłę i wytrzymałość po treningu

Sportowcy, planujący powrót do formy po wakacjach, zazwyczaj szukają wskazówek w Internecie. Być może dlatego, w ostatnim czasie jest coraz więcej blogów oraz vlogów poświęconych tej tematyce. Można tam znaleźć cenne wskazówki dotyczące nie tylko ćwiczeń siłowych czy sylwetkowych, ale przede wszystkim gotowe cykle sterydowe oraz listy najlepszych suplementów diety dla osoby budującej rzeźbę bądź masę mięśniową.
 Najpopularniejsze suplementy na siłę i wytrzymałość to obecnie beta alanina, arginina oraz powszechnie znana kreatyna. Na początku warto kupić wszystkie te środki, w celu odnalezienia najwłaściwszego dla indywidualnych potrzeb oraz możliwości danego zawodnika. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że każdy organizm inaczej reaguje na dany środek, pełni inne funkcje oraz daje inne skutki uboczne. Jednocześnie warto jednak podkreślić, że arginina, beta alanina czy kreatyna są uznawane nie tylko za najskuteczniejsze, ale również za najbezpieczniejsze. Właściwie przyjmowane, nie dają one bowiem żadnych rezultatów niepożądanych.

Dlaczego sportowcy sięgają po sterydy?

Większość osób uważa, że suplementy diety są lepsze niż sterydy. Jest to oczywiście prawda, ze względu na ich łagodne właściwości oraz brak ryzyka wystąpienia jakichkolwiek efektów niepożądanych. Z drugiej strony, należy zdawać sobie sprawę z tego, że suplementy diety nie dają imponując efektów. Owszem, wspomagają one sportowca w drodze do osiągnięcia sukcesów w sporcie, pomagają osobom początkującym w przetrwaniu najtrudniejszego, czyli początkowego etapu ćwiczeń oraz zapewniają zawodnikom wszystkie niezbędne witaminy i minerały, które nie zawsze występują w danej, rygorystycznej diecie. Jednakże, to sterydy anaboliczno-androgenne wpływają na układ hormonalny człowieka i tym samym pobudzają go, w sposób znaczący, do szybszego i efektywniejszego budowania figury.
 Niektórzy zarzucają tego typu środkom, że są one niebezpieczne. Nie jest to jednak prawda. Opracowano bowiem optymalne sposoby przyjmowania tego typu wspomagaczy, dzięki którym każdy zawodnik jest w stanie osiągnąć rezultaty, bez jakichkolwiek skutków ubocznych. Trzeba tylko przestrzegać powyższych zasad oraz unikać kupowania podróbek.

Testosteron – jaką rolę odgrywa w organiźmie

Najważniejszym sterydem anaboliczno-androgennym jest testosteron. Jest to pochodna naturalnego, męskiego hormonu, produkowanego przez przysadkę mózgową, w organizmie sportowca. Niestety, nikt nie produkuje takich ilości tego hormonu, aby skorzystać z jego właściwości. W tym przypadku jest więc potrzebne jego czerpanie z zewnątrz, w formie iniekcji, czyli zastrzyku domięśniowego.
 Prawidłowo przeprowadzona iniekcja z tym środkiem zapewnia nie tylko szybsze przyrosty muskulatury, ale również łatwiejsze i szybsze pokonywanie indywidualnych barier na siłowni. Oznacza to, że sportowiec, w czasie cyklu sterydowego, szybciej podnosi swoją poprzeczkę i tym samym zapewnia sobie lepsze efekty swoich ćwiczeń.
 Testosteron, występujący naturalnie w organizmie sportowca, odpowiada za jego sprawność seksualną, jego charakter, jego samopoczucie, a nawet jego zachowanie czy wygląd. Nie wolno więc narażać się na niedobór bądź nadmiar testosteronu. Obie te sytuacje są bardzo niebezpieczne i prowadzą do wystąpienia bardzo negatywnych konsekwencji. Co jednak ciekawe, o ile niedobór testosteronu jest wynikiem wieku, stresu czy choroby i można go leczyć u specjalistów, o tyle nadmiar testosteronu jest świadomą decyzją sportowca. W takiej sytuacji nie trzeba jednak zgłaszać się do lekarza, gdyż rynek oferuje idealne antidotum, pozwalające wrócić do zdrowia po cyklu sterydowym. Mowa oczywiście o cyklu odblokowującym PCT, w czasie którego przyjmuje się między innymi Clomid, HCG czy Nolvadex.

Środki anaboliczne – skąd zyskały taką popularność na siłowni

Sportowcy sięgają wyłącznie po sprawdzone środki, pochodzące z rzetelnych sklepów ze sterydami online. Takimi preparatami są zwłaszcza hormon wzrostu oraz trenbolon, które nie tylko wspomagają budowanie wymarzonej sylwetki, ale również robią to w sposób bezpieczny i całkowicie polecany przez specjalistów. Wystarczy tylko stosować się do zaleceń producenta oraz uzbroić się w cierpliwość. Proces budowania wymarzonej figury nie należy bowiem do najprostszych. To także powód, dla którego sportowcy tak chętnie sięgają po wspomagacze typu gonadotropina kosmówkowa czy trenbolon.

Materiał zewnętrzny