super-sylwetka.pl

Zdrowy styl życia

Co stosować przed treningiem
Lifestyle

Co stosować przed treningiem

Podczas treningu, w naszym organizmie zachodzi wiele zmian, które z jednej strony mogą mieć na nas korzystny wpływ, ale z drugiej często sprawiają, że zaczyna nam brakować mikroskładników. Zapotrzebowanie na niektóre składniki chemiczne zwiększa się wraz z aktywnością fizyczną, dlatego wielu sportowców korzysta na co dzień z dodatkowej suplementacji. Niektóre z odżywek można zażywać przed treningiem. Sprawdź, po jakie shoty na odchudzanie, lub budowanie mięśni warto sięgnąć przed ćwiczeniami.

Przedtreningówki — dlaczego warto

Przedtreningówki są popularnym suplementem dla sportowców, kulturystów i osób ćwiczących na siłowni. Dostarczają im energii podczas treningu i pomagają osiągnąć większe rezultaty. Zawierają mieszankę substancji, które stymulują układ nerwowy, zwiększają wytrzymałość i usuwają zmęczenie. Zawierają również substancje poprawiające ukrwienie mięśni (tlenek azotu), lub stymulujące neuroprzekaźniki (takie jak dopamina, czy serotonina)

Zażywa się je zwykle około 30 minut przed treningiem. Mogą one również pomóc w usunięciu zmęczenia podczas ćwiczeń poprzez stymulację tkanki mięśniowej i zwiększenie przepływu krwi do mięśni. Efekt tych suplementów różni się w zależności od rodzaju przedtreningówki, której używasz.

Shoty kofeinowe

Kofeina jest środkiem pobudzającym, który zwiększa częstotliwość uderzeń serca i ciśnienie krwi, co pozwala na lepszą wydajność podczas aktywności fizycznej. Należy do grupy alkaloidów, działających na układ nerwowy. Występuje w kawie, kakao i herbacie, ale także w innych produktach spożywczych, takich jak czekolada czy cola. 

W sklepach z artykułami dla sportowców możesz także znaleźć shoty kofeinowe, ponieważ działają na ośrodkowy układ nerwowy, zwiększając refleks i koncentrację, co może być przydatne dla osób uprawiających różne dyscypliny sportu. Szczególne korzyści mogą odnieść sportowcy, od których wymaga się bardzo intensywnego wysiłku w krótkim czasie oraz przedstawiciele sportów wytrzymałościowych. Kofeina stymuluje również wydzielanie adrenaliny, a w dawkach powyżej 5 mg/kg masy ciała — produkcję kwasów tłuszczowych.

Shoty magnezowe

Magnez jest ważnym minerałem, który jest potrzebny do ponad 300 reakcji biochemicznych w organizmie. Pomaga regulować impulsy nerwowe, wspiera zdrowie kości, utrzymuje stały rytm serca. Sportowcy, którzy aktywnie trenują, mogą mieć problemy z niedoborem magnezu, ponieważ wydalają go wraz z potem w dość dużych ilościach trakcie ciężkich ćwiczeń. Z tego powodu dość często sięgają po shoty magnezowe, które mają za zadanie uzupełnić niedobory.

Oczywiście innych przedtreningówek jest jeszcze sporo. Wszystkie najlepsze produkty znajdziesz tutaj: https://sklep.sport-max.pl/pol_m_Kategorie_Przedtreningowka_Shot-4866.html, czyli na stronie internetowej sklepu z artykułami dla kulturystów. Sport Max ma w swojej ofercie shoty na odchudzanie oraz inne suplementy wspierające aktywność fizyczną. Zapraszamy do sprawdzenia pełnego asortymentu i wybrania najlepszego produktu dla siebie!

Materiał zewnętrzny